رایگان شدن بخشی از داروهای سرطانی‌ها
#1
دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حمایت مالی بیش از پیش از بیماران خاص، صعب‌العلاج و نیازمند در جهت اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: درسته است که بسته خدمتی مربوط به این موضوع هنوز اجرایی نشده اما باید گفت که بیماران خاص و صعب‌العلاج هم اکنون از حمایت‌های لازم برخوردارند.


وی افزود: به طوری که بخش عمده‌ای از داروهای بیماران خاص رایگان است. فرانشیز پرداختی بیماران صعب‌العلاج نیز چه دربخش سرپایی و چه بستری 10 درصد است. بنابراین اکنو ن هم این بیماران حمایت می‌شوند.


دیناروند ادامه داد: اما فراتر از این موضوع دو هدف عمده داریم؛ ابتدا آنکه هزینه پرداختی بیماران صعب‌العلاج برای همه بیماران در هر شرایطی قابل تحمل باشد و از طرف دیگر این هزینه‌ها برای بیماران بی‌بضاعت رایگان شود. این دو هدف عمده را پیگیری می‌کنیم.


وی در این باره افزود: برای گروه اول که بیماران سرطانی هستند و سهم سنگینی هم از هزینه‌هایشان دارند بسته لازم جهت حمایت‌های بیشتر طراحی شده است. تعداد این بیماران زیاد نیست اما داروهایشان گران قیمت است.


دیناروند گفت: به دنبال اقدامات انجام شده از هفته آینده این بسته خدمتی آغاز می‌شود. به این ترتیب بخشی از داروهای بیماران سرطانی و شیمی درمانی رایگان می‌شود. در زمینه مابقی داروهای این بیماران نیز برای بیماران بی‌بضاعت‌ حمایت‌های مددکاری خواهیم داشت تا به این ترتیب در بخش‌های دولتی بستری و سرپایی هزینه دارویی برای این بیماران قابل تحمل باشد. 
پاسخ
سپاس شده توسط: Navid ، asma75


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زهر زنبور برزیلی با قابلیت کشتن سلول‌های سرطانی LeilA 0 456 09-08-2015، 02:10 AM
آخرین ارسال: LeilA

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان


تبلیغات متنی