تِرازو متريالی ارزان و دوست دار طبيعت
#1
تِرازو متریالی محکم با طول عمر طولانی برای انواع کف پوش ها و حتی رو کابینتی

لازم به ذکر است نوع جدید ترازو از نوع سیمانی آن، مقاومت و دوام بیشتری دارد...

[تصویر:  terrazzoflooring.jpg]

تِرازو متریالی ترکیبی است که در سطوح زیادی از آن استفاده می شود که ما در اینجا می خواهیم از استفاده ی این متریال به طور خاص در آشپزخانه بپردازیم.

ترازو به عنوان یک متریال ارزان قیمت در سطوح مختلف مثل کف و صفحه کابینت آشپزخانه استفاده می شود. متریالی آمیخته از خرده ی چندین سنگ مختلف شامل مرمر، کوراتز، http://www.counterial.com/%D8%B3%D9%86%D...8%AA%D8%B2گرانیت، شیشه یا متریال های مناسب دیگر که از سیمان برای ترکیب شیمایی و از یک ماده چسبنده ی پلیمری برای ساختار فیزیکی آن استفاده می شود.

[تصویر:  terrazzo-5.jpg]

بعد از نصب این پوشش روی آن را صاف و یک دست می کنند و روی آن را پولیش می کنند تا پوششی با بافت یک دست و براق به دست بیاید.
مزایای این پوشش
زیبایی
تِرازو طراحی را انعطاف پذیر می کند که این امکان با دیگر پوشش های موجود در بازار امکان پذیر نیست. طراحی با ترازو به نحوی است که هیچ وقت به یک طراح و معمار نمی گوییم این طرح امکان پذیر نیست چون با تِرازو هیچ محدودیتی در طراحی وجود نخواهد داشت.
مجموعه ای نامحدود از رنگ ها که از موادی به وجود می آید که ما آن ها را کثیف می دانیم. از کوراتز و مرمر تا شیشه های بازیافتی. این ها مجموعه ای مزایای ترازو محسوب می شوند.  ترازو را می توان پاسخی برای افرادی که دنبال یک کار هنری با تمام جزئیات در کف آشپزخانه خود هستند به شمار آورد.
تِرازو محافظ محیط زیست است
در گستره تکنولوژی های سبز، هیچ سطح پوششی با تِرازو قابل مقایسه نیست.چون این پوشش از مواد کاملا بازیافتی به وجود می آید و داشتن مقاومتی که در برابر وزن 227 کیلوگرم بر مربع مقاومت می کند. انواع اولیه تِرازو از 10000 سال پیش تا الان در خاورمیانه موجود است.
تِرازو مورد استفاده از قرن ها پیش
ترازو قدیمی به ترازو سیمانی امروزی شباهت زیادی دارد و به روز تر شده است. عاملی که باعث شده است ترازو بعد از قرن ها زیبایی  و کارایی خودش را حفظ کند، به اثبات رسیدن پایداری و مقاومت  آن است. کف پوش های امروزی ترازو که با اپوکسی به هم چسبانده می شوند حتی از کف پوش های ترازو سیمانی مقاومت و کارایی بیشتری دارند. ترازو اپوکسی هم چنین این امکان رو ایجاد می کند که به راحتی مواد بازیافتی را در مراحلی به ماده تبدیل کنیم به طور مثال شیشه و سنگ را به کف پوش های ترازو فنا نا پذیر تبدیل کنیم.
تِرازو به راحتی تمیز می شود
سیستم اصلی تولید ترازو به نام Morricite حداکثر استاندارهای محیط زیست را رعایت می کند. از آنجایی که هیچ حفره ای در سنگ های ترازو وجود ندارد اجازه ورود هیچ میکروبی را به این کف پوش نمی دهد. کف پوش های ترازو هم چنین اجازه افزایش رطوبت یا جمع شدن آب را نمی دهند و می توان گفت فقط یک دهم آبی که روی این سطح ریخته شود جذب آن می شود.
در نتیجه جذب کم آب در کف پوش های ترازو، این امکان را می دهد که این سطح با حداقل اقدامات و مواد شوینده تمیز شود و برای تمیز کردن آن نیازی به شوینده های شیمیایی عجیب و غریب نباشد.
ماندگاری
کف پوش های ترازو از قرن ها پیش ساخته شده اند و هنوز در اروپا، خاورمیانه، خاور دور، در ساختمان ها وجود دارد.حتی می توان گفت ترازو های اپوکسی ماندگاری بیشتری از ترازوهای دارند و اغلب  انتظار می رود که عمری بیشتر از عمر کل ساختمان داشته باشند.
نیاز به مراقبت کم
ترازو اپوکسی که جنس تخریب ناپذیر دارد، به حداقل مواد شوینده برای شستشو احتیاج دارد و بر خلاف فرش ، کاشی و بعضی پوشش های دیگر نیاز به جاگزین کردن آن نداریم حتی اگر در جاهای پر رفت و آمد مثل کف آشپزخانه نصب شود.اگر این پوشش براقی اش را ازدست بدهد می توان با پولیش آن را براق کرد.
در این پوشش فاصله و حفره ای وجود ندارد که اجازه ی تجمع میکروب ها را در خودش بدهد. سطح ترازو تخریب ناپذیر است و در مقابل ترک و فرسودگی مقاوم است و می توان تقریبا این پوشش را دائمی نامید.
منبع: نادری، محمد«تِرازو متريالی ارزان و دوست دار طبيعت»، صفحه کابینت .
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ارزان قیمت ترین تبلت وارد بازار شد LeilA 0 553 12-19-2013، 01:02 PM
آخرین ارسال: LeilA
  اینجا همه چی ارزان است ؟ ( شعر جالب ) elnaz2014 0 635 08-01-2013، 05:31 AM
آخرین ارسال: elnaz2014

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


تبلیغات متنی