مزايا و معايب کف پوش سراميک براي آشپزخانه و انواع آن
#1
انتخاب کف پوش سراميک براي آشپزخانه داراي مزايا و معايبي که بهتر است قبل از انتخاب آن ها را در نظر بگيريد.

[تصویر:  df.jpg]

مزايا و معايب کف پوش سراميک براي آشپزخانه و انواع آن کف پوش سراميک يک متريالي پرکاربرد است که مي تواند در محيط هاي مختلفي استفاده شود بدون اينکه نگران خيس شدن، لک شدن و طراحي آن باشيد. اگر چه کف پوش سراميک به عنوان يک پوشش سخت و بادوام شناخته مي شود، اما خصوصياتي هم دارد که باعث مي شود نتوان از آن براي هر فضايي استفاده کرد. 

آگاهي از مزايا و معايب اين کف پوش امکان انتخاب آگاهانه يک کف پوش را براي شما فراهم مي کند.

 مزاياي کف پوش سراميک:

 کف پوش سراميک آشپزخانه در مقابل نفوذ آب مقاوم است. کف پوش سراميک يک لايه محافظ که روي اين متريال باقي مي ماند و آن را در مقابل نفوذ آب و لکه ها مقاوم مي کند. اين متريال ها همچنين به طور طبيعي در مقابل مکان هايي و شرايطي که در ان ها رطوبت زياد است مقاوم هستند. اين خصوصيت کف پوش سراميک، آن ها را براي استفاده در محيط هاي پررطوبت مانند آشپزخانه و حمام ايده آل مي کند. سراميک به طور طبيعي اين لايه محافظ را ندارد و بايد قبل از استفاده روي آن ها يک لايه محافظ ايجاد شود تا در مقابل نفوذ آب مقاوم باشند. درز بين سراميک ها هم مستعد نفوذ پذيري آب و رطوبت را دارند و بايد روي آن ها هم يک لايه محافظ ايجاد کرد تا در مقابل نفوذ آب به درون آن ها و تضعيف بافت کلي و سست کردن آن جلوگيري کرد.

 ماندگاري کف پوش سراميک:

 کف پوش سراميک آشپزخانه بسيار بادوام است و به سختي ترک برمي دارد. اگر نصب آنها به خوبي انجام شود مي تواند از 10 تا 20 سال دوام داشته باشد و اگر به خوبي از آن ها نگهداري شود حتي ماندگاري بيشتري هم مي توانند داشته باشند. و اگر يکي از کاشي هاي سراميک در اثر ضربه شديد ترک بخورد، امکان تعويض آن کاشي يه سادگي ميسر است.

 نگهداري و تميز کردن کف پوش سراميکي:

 کف پوش سراميک آشپزخانه نگهداري بسيار آساني دارد. آلودگي ها، لکه ها و مايعات روي سطح باقي مي مانند اين امکان را به شما مي دهد که به راحتي با يک دستمال آن ها را پاک کنيد. به طور روزمره بايد سطح را با يک جاروي برقي يا دستي تميز کنيد تا آلودگي ها روي سطح باقي نمانند. اگر لکه ي قوي روي سطح ريخته شود مي توانيد آن را با هر نوع ماده ي شوينده اي تميز کنيد و اصلا نگران آسيب ديدن سطح نباشيد.

 طراحي هاي متفاوت:

 تکنيک هاي مدرن توليد اين امکان را مي دهد که متريال هايي با چندين رنگ مختلف ايجاد کنند.

 کاشي ها مي توانند با الگوهاي متفاوت ترکيب شوند و طرح هاي متنوع تري را ارائه دهند. هم چنين مي توانند در مدل هاي متنوعي با طرح هاي چوب و سنگ طبيعي توليد شوند. آن ها مي توانند در انواع مدل ها مانند مثلت و مستطيل توليد شوند. 

قيمت هاي کف پوش سراميک: بيشتر کاشي هاي سراميک از 5 تا 10 دلار بر هر متر مربع مي باشند. اين متريال از نظر قيمتي در مقابل فرش گران تر و در مقابل چوب، ارزان تر است.

منبع:«مزايا و معايب کف پوش سراميک براي آشپزخانه و انواع آن»، کابينت بانک.
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدل ها و راهنمای انتخاب کابینت فلزی در آشپزخانه zibafaraz22 0 291 04-04-2018، 02:22 PM
آخرین ارسال: zibafaraz22
  معرفی انواع سازهای موسیقی قسمت چهارم سعید. 0 1,306 11-30-2014، 11:24 AM
آخرین ارسال: سعید.
  معرفی انواع سازهای موسیقی قسمت سوم سعید. 0 1,443 11-27-2014، 10:57 AM
آخرین ارسال: سعید.
  معرفی انواع سازهای موسیقی قسمت دوم سعید. 0 1,281 11-26-2014، 11:37 AM
آخرین ارسال: سعید.
  معرفی انواع سازهای موسیقی قسمت اول سعید. 0 743 11-25-2014، 09:37 AM
آخرین ارسال: سعید.

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


تبلیغات متنی