آيا فراد چپ مغز و راست مغز با يكديگر تفاوت دارند؟
#1
Lightbulb 
تحقیقات دانشمندان دانشگاه یوتا نشان می دهد مفهوم نوع شخصیت چپ مغز و راست مغز که بین مردم مشهور شده هیچ پایه علمی ندارد.در فرهنگ عامه رفتار افرادی که شخصیت آنها به مغز چپ ها نسبت داده می شود افراد منطقی هستند، به جزئیات توجه کرده و تحلیلگر هستند اما افرادی که دارای ویژگیهای مغز راست هستند خلاق، متفکر و درون گرا هستند.اما عصب شناسان یوتا اعتقاد دارند که چنین چیزی نیست. آنها یک تحقیق دو ساله را با استفاده از تصویربرداری از مغز انجام داده و نشان دادند که هیچ شواهدی مبنی بر این که برخی از مردم چپ مغز و برخی دیگر راست مغز هستند وجود ندارد.

محققان شبکه های خاصی را در مغز راست و چپ شناسایی کرده اند که کارکردهای جانبی را پردازش می کند ( فرآیندهای ذهنی عمدتا مختص به یکی از نیم کره های چپ یا راست هستند) اما در این شبکه ها هیچ رابطه ای پیدا نشد که نشان دهد افراد به صورت ترجیحی از شبکه های چپ مغز یا راست مغز استفاده می کنند.

جف اندرسون اظهار داشت: این مسئله کاملا صحت دارد که برخی از عملکردهای مغز در یک نیم کره و برخی دیگر در نیم کره دیگر رخ می دهند. زبان در نیم کره چپ و توجه در نیم کره راست صورت می گیرد، اما نمی توان استدلال کرد که مردم دارای شبکه های راست مغز و یا چپ مغز قوی تر هستند.محققان اعلام کردند که این نتایج می تواند شیوه تفکر مردم را درباره نظریه راست مغزی در مقابل چپ مغزی مورد تجدیدنظر قرار دهند.

جرالد نیلسن دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه یوتا به عنوان بخشی از این تحقیقات اظهار داشت: تاکنون همه نوع شخصیت مرتبط با این عبارت چپ مغزی و راست مغزی را فهمیده و می دانند که این عبارت را چگونه به شخصیت خود نسبت دهند اما ما هیچ الگویی مشاهده نمی کنیم که نشان دهد در مغز آنها شبکه های مغز چپ مرتبط تر یا کل شبکه مغز راست چنین حالتی داشته باشد.وی افزود: باید گفت که نوع شخصیت هیچ ارتباطی به فعال بودن یا بیشتر فعال بودن یک نیم کره از مغز ندارد.
خیلے وقت است تظاهـــــر بـہ شـــادے میــڪـنم !


حرفـــ میزنم مثلـ همہ ...

اما ...

خیلے وقت استــ مرده امـــ !

خیلے وقت است دلم میخواهد روزه ی سـڪـوت بگیرم

دلم مے خواهد ببـــــــارم ...

و ڪـسے نپرسد چرا ... !

تو چہ می فهمے

ایـטּ روزها اداے زنده ها را در میـــــــآورم ...


پاسخ
سپاس شده توسط: LeilA


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Thumbs Up می دانید کدام یک از جانداران بزرگترین مغزها را دارند؟(جالبناک) LeilA 0 1,018 08-11-2015، 12:05 AM
آخرین ارسال: LeilA
  فیل‌ها قویترین قدرت بویایی را دارند LeilA 0 621 08-29-2014، 04:23 PM
آخرین ارسال: LeilA
  چگونه راست دست و چپ دست می شویم؟ Pega7 0 617 09-17-2013، 07:14 PM
آخرین ارسال: Pega7

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان


تبلیغات متنی