بعد از دستشویی دستهایتان را بشوئید!
#1
بعد از دستشویی دستهایتان را بشوئید
اگر بعد از خارج شدن از دستشویی، متوجه شدید که دستهایتان را نشسته‌اید، اندکی تامل کرده و نسبت به انجام این کار اهمال و بی‌توجهی نکنید چون نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تمام دستگیره‌ها و وسایل داخل دستشویی آلوده به باکتری‌های خطرناک و بیشماری هستند که به راحتی منتقل می‌شوند.
[عکس: SA-206.jpg]
کارشناسان بهداشت عمومی در آمریکا در این باره هشدار دادند که شمار فراوانی از باکتری‌ها و میکروب‌های بیماری‌زا روی تمام سطوح دستشویی‌ها وجود دارند و در تماس با دست‌های افراد زیادی هستند.
بنابراین گزارش که در روزنامه لس آنجلس تایمز منتشر شده، باکتری‌هایی که معمولا با پوست در ارتباط هستند در تمام سطوح شامل درها، دستگیره‌ها، شیر آب و بسیاری از سطوح دیگر یافت می‌شوند.
بعلاوه باکتریهایی هم که مربوط به روده هستند به تعداد زیاد روی سطوح مختلف سرویس‌های بهداشتی پخش هستند. در این اماکن کف زمین، بیشترین بار باکتریایی را دارد و معمولا حاوی انواع میکروب‌هایی است که در خاک یافت می‌شوند.
بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند هرگاه خواستید از وظیفه شستن دست‌ها پس از دستشویی رفتن، شانه خالی کنید تصویر این میکروب‌های خطرناک و آلوده را در ذهن خود تداعی کرده و تصمیم خود را تغییر دهید تا سلامت بمانید.
پاسخ
سپاس شده توسط: LeilA


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان


تبلیغات متنی